2010 metų ataskaita

Šie metai „Vilkatlakų“ istorijoje  ypatingai svarbūs. Pagaliau žengtas stiprus žingsnis link dar rimtesnio istorinės rekonstrukcijos laipto – griežtai atsisakėm Baltų istorinio pagrindo neturinčių šarvuotės elementų : „suvestinių“ ir cinkuotų žiedų grandininių šarvų, odinių lameliarinių (plokštelinių-surištinių) šarvų ir pakulinių megztinių (ubaginių) „šarvų“. Pradėjom naudoti kniedytų žiedų grandininius šarvus, metalinius lameliarinius ( plokštelinius – surištinius) ir žvyninius(plokštelinius – sukniedytinius) šarvus, medžiaginius (lininius ir vilnonius) kimštinius šarvus.

Be to ginkluotė ir šarvuotė pradėta skirstyti epochomis, kad komplektas būtų vienalytis, ne tik vieno laikmečio bet ir vieno etninio arealo. Iki šiol Lietuvos istorinė rekostrukcija tam didelio dėmesio neskyrė...

To pasekoje buvo įvykdyti keli projektai, kuriuos pristatėm mūsų tautiečiams bei dešimtims  tūkstančių EXPO WORLD 2010 Lietuvos paviljono lankytojų Šanchajuje. Tai eilė šarvuotės komplektų suskirstytų gentimis ir epochomis. Nuotraukos patalpintos „Baltų ginkluotėje“.

Tai ilgalaikis projektas, komplektai nėra tobuli, bet tai rimčiausia ką Lietuva iki šiol turėjo. Kiekvienais ateinančiais metais jie bus tobulinami ir papildomi.

Pirmą kartą Lietuvoje visuomenei pristatėm realius XIV a. Lietuvių šarvus atkurtus pagal archeologinius radinius. Idėja iš archeologinių kruopelyčių surinkti Lietuvos „pagonybės aukso amžiaus“ karių šarvuotės ir ginkluotės komplektus įsiplieskė – pradėtas naujas projektas : atkurti  XIV a. LDK karį pagal kunigaikščio Kęstučio antspaudą.

Pradėtas naujas labai svarbus Lietuvos istorinei rekonstrukcijai projektas – „Lietuviško skydo“, kitaip  „paviso“ rekonstrukcija.  XIV a. žinių apie šį paslaptingą skydą labai nedaug, o taipogi išlieka paslaptyje jo pagaminimo technika ir konstrukcija. Buvo pagaminta keletas bandomųjų skydų, visą sezoną su jais kovota. Gavom rimtų praktinių žinių. Pasistūmėjom priekin. Skydo konstrukciją tobulinsim toliau.

Jurbarko muziejaus užsakymu, deja su menku biudžetu, pagaminom du XIII a. pab. – XIV a. pr. LDK kario ir Vokiečių ordino riterio šarvuotės komplektus.Dėl lėšų stygiaus neviskas buvo įgyvendinta kas buvo suplanuota.

Rimtai nusiteikę ateinančiam sezonui.